Široké pokrytie

Multimodálna teda dvojpásmové – Dualband, trojpásmové triband alebo štvorpásmové quadband typy mobilov sú telefóny navrhnuté fungovať na viac než jednej rádiovej frekvenciiGSM.Multimodálne prípady sa vyskytujú najviac v GSM sieti, ktorá začínala v pásme 900, ale expandovala aj do pásiem 1800 a 1900 MHz. Niektoré multimodálne telefóny môžu fungovať aj v analógových sieťach napríklad duálne pásmo, tri-mód: AMPS 800 / CDMA 800 / CDMA 1900. Multimodálne telefóny boli užitočné pre umožnenie roamingu,ale teraz sú najdôležitejšie pri zavedení WCDMA (celulárnej siete 3. generácie) bez toho, aby sa zákazníci museli vzdať telefónov so širokým pokrytím GSM.

Zdieľané sú displeje s klávesnicou

Takmer každý predaný naozajstný telefóntretej generácie je v súčasnosti WCDMA / GSM duálny telefón.To platí aj o telefónoch 2.75G založených na CDMA2000 alebo EDGE.
Špeciálne požiadavky zahrnuté v produkcii multimodálnych mobilov je nájdenie spôsobu, ako zdieľať komponenty medzi rôznymi štandardmi. Obvykle telefónne klávesnice a displej môžu byť zdieľané. Navyše existujú požiadavky na každom stupni integrácie. Zložitosť týchto požiadaviek závisí na rozdieloch medzi systémami. 

Široké pokrytie
Ohodnoťte příspěvek

Widgetized Sidebar

This panel is active and ready for you to add some widgets via the WP Admin